f

Get in on this viral marvel and start spreading that buzz! Buzzy was made for all up and coming modern publishers & magazines!

Fb. In. Tw. Be.

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI

İşbaşı Eğitim Programının Turizm Sektöründeki Tasarruf Etkisi

Nitelikli işgücü eksikliğinin en fazla yaşandığı ülkeler arasında dördüncü sırada Türkiye yer alıyor. Aynı zamanda nitelikli işgücü eksikliğinin en hızlı arttığı ülkelerden biriyiz. Hizmet sektörü olan turizm sektörü ise emek-yoğun bir nitelik taşımaktadır. Ülkemizde istihdam yaratmada öncü olan sektörlerden biri olmasına rağmen Nitelikli işgücü eksikliğini de en çok hisseden sektörlerden birisidir.

İşkur tarafından uygulanan İşbaşı eğitim programı ile Turizm sektöründe nitelikli işgücü eksiğinizi en az maliyet ile planlayıp verimli bir süreç uygulayabilirsiniz. İşbaşı Eğitim Programı’nın amacı nitelikli işgücünün sağlanması için işverenlere adaylarını çalışma ortamında belirli bir süre gözlemleyerek, eğitim vererek ve adaylar hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olarak gerçekleştirebilecekleri bir işe alım süreci imkanı sunmaktır.

İşbaşı Eğitim Programının Turizm Sektöründeki Tasarruf Etkisi

Programa en az 2 sigortalı çalışanı bulunan ve İşkur’ a kayıtlı olan tüm işverenler başvuru yapabilirler. İşveren 10 çalışana kadar 1 kursiyer, 10 çalışandan sonra ise çalışan sayısının %10’u kadar kursiyer kontenjanı kullanılabilir. İşbaşı eğitim programı mevzuatında diğer sektörler kategorisinde yer alan Turizm sektörü için program süresi 3 aydır. Program süresinin verimli kullanımı ve doğru zaman planı ile birleştirilmesi Turizm sektöründe faaliyet gösteren kurumlara oldukça tasarruflu işgücü elde etme imkanı sağlamaktadır.

Örnek Tasarruf Tablosu
Örnek Tasarruf Tablosu

İşverenlerin tasarruflu bir sezon geçirmelerinin yanı sıra, program sonrası işe alınan adaylar için devam edecek teşvikler ile nitelikli işgücü tasarrufları daha da artacaktır.

More Payroll Danışmanlık Hizmetleri olarak; başvuru süreci, zaman planı, kurum yazışmaları ve danışmanlık desteği ile işbaşı eğitim programı boyunca yanınızdayız. Antalya’ da açılan yeni şubemiz ile Turizm’ in kalbinde sizlere hizmet vermekteyiz.

“ Antalya’ da açılan yeni şubemiz ile Turizm’ in kalbinde sizlere hizmet vermekteyiz. ”

You don't have permission to register