f

Get in on this viral marvel and start spreading that buzz! Buzzy was made for all up and coming modern publishers & magazines!

Fb. In. Tw. Be.

MEVZU İK

İK METRİK

Ölçüm, kontrolün sağlanmasında ilk adım olup, nihayetinde gelişim sağlar. Ölçemezseniz anlayamazsınız. Eğer anlayamazsanız, kontrol edemezsiniz, eğer kontrol edemezseniz, geliştiremezsiniz.
James Harrington

İnsan Kaynakları departmanı işletme içerisinde faaliyette olan diğer departmanlara nazaran değer insan yaklaşımı ile somut veriler kullanarak süreç yönetiminin yapılmasıdır. Stratejik İK yönetimi ölçümleme/analiz yöntemi ile işletmenin rekabet edebilirliğine değer katacaktır. İk Metrikleri, firmanın insan kaynakları açısından güçlü ve zayıf yönlerini ortaya koyarak odaklanması gereken noktaların altını çizer. Yapılan işin değerlendirilmesinde ve stratejilerin düzenlenmesinde İk Metriklerin katkısı paha biçilemez.

Tam bu noktada İK Metrik yazılımı 32 ayrı metrik hesaplaması ile tek tuşla veri girmeden dijital portalar (APHB,İşe giriş, İşten Çıkış vb.) üzerinden botlar yardımı ile ik metriklerinizi sektör değerleri ile karşılaştırarak size raporlamaktadır.

İk Metrik yazılımı ile hedefleriniz doğrultusunda ilerleme ve iyileştirme aşamalarını tanımlayıp ölçümleyerek, sektör kıyaslaması yapabilirsiniz. Bu özellik, kullanıcıya en kısa zamanda en doğru raporu verirken iş yükünü minimuma indirecek paha biçilmez bir özelliktir.

İK METRİK HANGİ METRİKLERİ HESAPLAR?

İk Metrik yazılımının metriklerini,

1- İk Maliyet Metrik

2- İk Operasyonel Metrik

3- İk İşletme Metrik olarak 3 grupta inceleyebiliriz.

You don't have permission to register