f

Get in on this viral marvel and start spreading that buzz! Buzzy was made for all up and coming modern publishers & magazines!

Fb. In. Tw. Be.

EĞİTİMİ NASIL İSTERSİNİZ?

ÖRGÜN MÜ ONLİNE MI

Çağın ve Teknoloji’nin getirileri ile hayatımıza giren ‘Uzaktan Eğitim’, ‘Online Eğitim’, ‘E-Öğrenme’, ‘E-Okul’ gibi kavramları ve sözcükleri artık sürekli duyar olduk. Peki nedir bu uzaktan eğitim, faydaları, artıları ve eksileri nelerdir?

Uzaktan eğitim, öğrenme ve kişisel gelişim alanlarında teknolojinin nimetlerinden faydalanarak öncelikle maliyeti azaltır, yer ve zaman kısıtlamasını ortadan kaldırmıştır. Fırsat eşitliği sunmaktadır. İletişimde ve bilgiye erişimde büyük hızlara sahip olunan günümüzde, eğitim ve kişisel gelişimin de bu çağa ayak uydurması kaçınılmazdır. Kaliteli içeriğe en uygun ve hızlı şekilde ulaşma ihtiyacı, demografik ya da coğrafi konumdan kaynaklı engellerle karşılaşmış ve ortaya çıkan ihtiyaçlardan uzaktan eğitim merkezleri doğmuştur. Bir çok üniversitenin ‘Uzem’ yani ‘Uzaktan Eğitim Merkezi’ açılmıştır. Eğitimde ve öğrenmede fırsat eşitliği yaratılmak için pek çok adım atılmıştır.
Mevzu

Kurumsal Eğitimler
UZAKTAN EĞİTİMİN YARARLARI

Uzaktan eğitim teknoloji imkanları ile değişik modellerde uygulanmaktadır. Sisteme yüklenmiş video modüller ile uygulanabileceği gibi, öğrencilerin sisteme giriş yaparak belirli saatlerde eğitmenlerin canlı olarak anlatımlarını dinleyerek ve bu videoları kaydederek daha sonradan erişim sağlayarak da yapılabilmektedir. Yaşamartı olarak uzun yılların eğitim tecrübesini aktarılan dijital öğrenme platformlarında, kaliteli içerik anlayışından taviz vermeyerek, video eğitimlerden maksimum fayda almanızı sağlayacak yöntemler uygulamaya ve geliştirmeye devam edilmektedir.

Eğitimler evde uygulayabileceğiniz uygulamalar ve indirilebilir dökümanlar ile hazırlarken, elektronik uygulama setleri ve kitap gönderimi ile de desteklenmektedir.

Uzaktan Eğitim

• Yer ve zaman kısıtlamasını ortadan kaldırarak maliyetleri düşürür.

• Coğrafi ve bölgesel etkileri ortadan kaldırarak fırsat eşitliği sağlamaktadır.

• Zaman yönetimini size bırakır, büyük kolaylık yaratır.

• Fiziksel engelli öğrencilere ve geleneksel eğitimden yararlanamayanlara eğitim olanağı sağlar.

• İş saatleri nedeniyle eğitim için belirli bir zaman dilimi ayıramayanlar için eğitim olanağı yaratmaktadır.

• Mobil, Tablet ve PC uyumlu kullanıcı dostu arayüzümüz sayesinde interenete bağlanabildiğiniz her yer ve cihazda eğitimleri tamamlamanıza olanak sağlar.

• Bilgiye kolay ve hızlı erişme imkanı oluşturur.

• Online sınav olma imkanı ile değerlendirme yapılır.

“ Yer ve zaman kısıtlamasını ortadan kaldırarak maliyetleri düşürür. ”

Gamze Abay
You don't have permission to register